Když mluví zbraně, mlčí múzy
Jsme v tom s vámi. I my zažíváme složitou dobu, kterou procházíme, jak ...
Často se říká, že Santa Clause vymysleli v 30. letech minulého století kreativci z Coca-Coly jako součást reklamní kampaně. Američanům se dědeček v červeném kabátu zalíbil a od té doby s ním slaví Vánoce. A taky s lahví kofeinové limonády. Není to ale pravda. Říkanky o Santovi, který nosí dárky, si americké děti říkaly už na začátku 19. století. Stejně tak na sobím spřežení jezdil už v dobách, kdy Coca-Cola ještě neexistovala.
To ovšem neznamená, že si chudáka Santu nenárokuje spousta amerických značek. Jednou z nich je i KFC, které v šedesátých letech do jeho kostýmu navléklo svého maskota plukovníka Sanderse a několik let po sobě vydávalo kompilace vánoční pop music. Smažené kuře se ale na štědrovečerní menu stejně nedostalo.
Představte si, že někdo nahraje hlasový projev stovek koček, pak je vysampluje na jednotlivé mňouky a podle výšky roztřídí do tónů. Co se dá s něčím takovým dělat? Američan Mike Spalla z nich skládá vánoční písničky. Na první dobrou to zní možná jako skvělá sranda. Na první poslech taky. Jenže zhruba po půl minutě to začne být nepříjemné a než dohraje kočičí verze Jingle Bells, zjistíte, že jste ještě neslyšeli nic tak otravného a vlastně vám strašně třeští hlava.
CeeLo Greena můžete znát nejspíš jako zpěváka projektu Gnarls Barkley. Kromě toho je to ale úspěšný rapper s klasickými příběhy o špinavých předměstích a gangsterech, kteří se topí ve zlatě. A pokud je člověk gangsta, musí jím být i o Vánocích. Album coververzí v rytmu hip-hopu a R&B to jasně dokládá. A mimochodem stojí za poslech!
Že by si po KFC udělaly vlastní vánoční album i Kostelecké uzeniny? Kdepak. Tohle je vánoční pop-jazz ze Švédska šedesátých let. Co se v něm zpívá, netušíme. Ale zdá se, že právě takhle vypadala před půlstoletím skandinávská oslava svátků nejsvětějších – špekáčky, šunka, slanina, paštika, baterie salámů a kilo mletého kafe. Měnili byste za kapra a za řízek?
V 60. a 70. letech bojovali hipíci za mír a Afroameričané za svobodu a rovnoprávnost. Kromě politických akcí začala kvést i ryze černá kultura. Každý zná soul a funk, ne všichni ale mají ponětí o blaxploitation. Byly to filmy o černošských problémech a jejich hrdinech. A nebyl v nich větší frajer než pasák jménem Dolemite. Ve stejnojmenném snímku si ho zahrál Rudy Ray Moore. Zajímá vás, jak Dolemite slaví Vánoce? Stačí jeden pohled na přebal jeho vánočního alba a máte jasno.
Jsme v tom s vámi. I my zažíváme složitou dobu, kterou procházíme, jak ...
Je to tak pokaždé. Vždy před koncem roku je Váš zájem o naše služby obecně obrovský a nám to dělá velkou radost.
Bohužel naše kapacity na linkách, tiskových strojích, lepičkách a v kompletaci nejsou neomezené.
Protože chceme udržet kontinuální výrobu bez zbytečných zádrhelů, musíme drobně protáhnout dodací termíny na všechny kartonové obaly: digipacky, digifily, digisleeve a kartonové obálky a také na výrobu gramodesek
Jde řádově o dny (2 – 3 dnů) u kartonových obalů a o týdny (1 - 2 týdny) u výroby gramodesek. Toto platí až do odvolání.
Děkujeme za pochopení, Vaši trpělivost a shovívavost.