Lisování černých nebo barevných vinylů 7'' (17 cm) včetně tisku etiket a jejich balení do potištěných nebo čistých obalů. Obaly: outer sleeve, discobag atd.
- Popis produktu
Lisování vinylů
Postup výroby gramodesek se od čtyřicátých let minulého století, kdy se základním výrobním materiálem stalo PVC (vinyl), téměř nezměnil. Prvním krokem je vyřezání drážky do matrice, ze které se následně vyrobí tzv. matice (jež je negativem, takže nemá drážky, ale výstupky). Následuje umístění dvou matic (strana A a strana B) do lisovacího stroje, kde je mezi ně vložen tzv. vinylový koláček vyrobený z roztaveného PVC a etikety. Tlakem je vytlačena oboustranná placka s drážkami, dírou a etiketami. Následuje ochlazení vodou, které materiál vytvrdí. Poslední krok spočívá v odříznutí zbytků PVC na hranách desky.
7’ = 17 cm – singl
Tuto malou gramodesku představila roku 1949 společnost RCA Victor s plánem nahradit šelakové desky, jelikož nabízela stejnou kapacitu – 4 minuty při rychlosti 45 rpm. Bohužel LP od společnosti Columbia plnila očekávání posluchačů vážné hudby a jazzu poněkud lépe (kapacita jedné strany LP činila už tehdy neuvěřitelných 22,5 minuty). RCY Victor tak musel zvolit jinou, pro vývoj pop music zásadní, cestu. Svými „pětačtyřicítkami“ začal podporovat populární hudbu. Trend vyvrcholil v padesátých letech s nástupem rock´n´rollu. Její oblibě napomohla i nižší prodejní cena oproti LP, čímž vyšla vstříc požadavku teenagerů. Nový produkt dostal jméno „singl“ a stal se definitivní součástí hudební terminologie i historie. Kapacita činí 5 minut při otáčení rychlostí 45 rpm (singl) a 7 minut při 33⅓ rpm (EP).
Potřebujete poradit, který produkt je přesně pro Vás?
Neváhejte se na nás obrátit a my Vám rádi pomůžeme.